Časté otázky

Zvyšuje Brain Jogging inteligenci?

Ano i ne. V zásadě se nejedná o trénink inteligence, nýbrž tzv. kognitivních funkcí, jako je pozornost nebo krátkodobá paměť. Ovšem právě krátkodobá paměť, rychlost řešení úkolů a jasnější myšlení hrají v testech inteligence podstatnou roli. Proto ti, kteří trénují pomocí cvičení HAPPYneuron, mívají zpravidla i lepší výsledky v IQ testech.S jakým zlepšením našich schopností můžeme reálně počítat?

Gadget, který jste přidali, není platný.

prof. Franck TARPIN-BERNARD, Ph.D.
spoluzakladatel firmy Scientific Brain Training,
která hry HAPPYneuron vytvořila

Gadget, který jste přidali, není platný.
   MUDr. Bernard  CROISILE, Ph.D.
         
   vedoucí Laboratoře neuropsychologie         
   Neurologické nemocnice v Lyonu ve Franci
   a spoluzakladatel firmy Scientific Brain TrainingNestačí mi k tréninku mozku běžné počítačové hry, které hrají moje děti? Navíc jsou zábavnější.


Záleží na tom, co hledáte. Běžné počítačové hry jsou obvykle skutečně zábavnější (to je ostatně jejich smysl), mají lepší grafiku, apod. Dají se s nimi i slušně procvičit některé dílčí schopnosti, např. pozornost nebo rychlost reakce. Obecně ale platí, že jedině specializované soubory her jako HAPPYneuron umožňují skutečně efektivně a měřitelně trénovat VŠECHNY ZÁKLADNÍ KOGNITIVNÍ FUNKCE. To žádná střílečka neumožňuje. Ani Nintendo - ačkoli nabízí možnost "tréninku mozku" - ve skutečnosti nedává žádné měřitelné výsledky, protože jeho hry nestojí na vědeckých základech. HAPPYneuron naproti tomu měřitelné zlepšení vašich schopností přináší.


Má trénink nějaké škodlivé účinky?

Brain Jogging je naprosto neškodná neinvazivní metoda, která nemůže nikomu uškodit, jenom prospět. Tím se liší od různých léků. Také její účinky jsou trvalejšího rázu. Jediný, komu nelze tento trénink paušálně doporučit, jsou lidé s některými duševními chorobami, například se schizofrenií, kteří by to měli konzultovat se svým lékařem.
      
 
Gadget, který jste přidali, není platný.