Americká studie potvrzuje účinnost cvičení HAPPYneuron u pacientů v raném stádiu Alzheimerovy choroby

přidáno: 16. 12. 2009 6:27, autor: Martin Chlupáč   [ aktualizováno 13. 12. 2010 7:21 ]
Studie financovaná Centrem pro kontrolu a prevenci chorob Ministerstva zdravotnictví USA potvrdila efektivitu francouzských her HAPPYneuron u lidí, u nichž byla nově diagnostikována Alzheimerova choroba. Interdisciplinární skupina vědců a lékařů z města Des Moines (Iowa) sledovala 6 měsíců skupinu lidí, kteří mj. pravidelně hráli na počítači hry HAPPYneuron. Všech 10 pacientů ve věku nad 65 let prokázalo podstatné zlepšení kognitivních schopností, potvrzené jak pozitronovou emisní tomografií, tak klinickými metodami, a rovněž i názory samotných pacientů a jejich příbuzných.

Program, kterého se pacienti zúčastnili, však nespočíval jen ve cvičení. V souladu se závěry starších studií byla péče o pacienty pojata komplexně. Jedli stravu obsahující přídavek antioxidantů a málo tuků, fyzicky cvičili, důraz byl kladen i na časté sociální kontakty - a třikrát týdně měli dvouhodinové cvičení HAPPYneuron na počítači.

Podle vedoucího výzkumu dr. Roberta Bendera (Johnny Orr Memory Center), « studie ukazuje na možnosti plasticity lidského mozku a na obrovský potenciál cvičení, jako je HAPPYneuron, která zvyšují naše šance udržet si i v pokročilém věku zdravý mozek. »

Podrobnosti najdete v příloze (anglicky).
Ċ
Martin Chlupáč,
16. 12. 2009 8:33