Testy

Test rychlosti reakce

Rychlost reakce je klíčová například při řízení auta, ovšem hraje podstatnou roli v každodenním životě. Pokud se váš průměr pohybuje pod 250 ms, jste na tom výborně, pokud překročí 400 ms (0,4 s), zamyslete se nad svou kondicí.

                
Test rychlosti rozhodování

Následující test je v angličtině, ale jistě vám to nebude vadit. Je to test, jenž měří správnost a rychlost reakce na měnící se obrazce, test vizuálně-prostorového rozhodování. Kliknete na start či restart (při timeoutu šipku) a pak už jen pomocí šipek na klávesnici rozhodujete, která barva na obrázku převládá. Pokud žlutá, stisknete levou šipku, pokud modrá, tak šipku směřující nahoru, atd., podle barev rohů čtverce. Jde o správnost a rychlost rozhodování. Na konci samozřejmě uvidíte výsledky. Rychlost je opět v milisekundách, správnost v procentech. Po chvilce zácviku už vám to půjde samo. Pokud ale i potom budete mít průměr časů třeba 2000 ms (2 vteřiny!), jste sami sobě nebezpeční a měli byste mozek trénovat, až se z vás bude kouřit.
(Poznámka: Pokud používáte Explorer, může se vám stát, že vám obrázek bude poskakovat nahoru a dolů. V tom případě můžete test zkusit na adrese http://clovekonline.cz/test-rychlosti-rozhodovani/)


 Test hudebního sluchu a krátkodobé paměti

Testujete svou schopnost zapamatovat si několik tónů a porovnat je s jinými, Výsledek vám hodně napoví, jaké máte hudební dispozice - ale zejména krátkodobou paměť, která je důležitá nejen v hudbě, ale všude v běžném životě.